איך לבחור עורך דין חדלות פירעון להגנה על זכויות החייב?

הליך חדלות פירעון הוא ארוך, מורכב ובעל השלכות מרחיקות לכת על המשך חיי החייב ומשפחתו. חוק חדלות פירעון החדש בהחלט סיפק כלים חדשניים ויעילים יותר המקלים על התמודדות עם ההליך.

עם זאת, אחד הפרמטרים החשובים המשפיעים על התנהלות הליך זה וסיומו הוא עורך הדין המייצג את החייב לאורך התהליך.

איך בוחרים עורך דין שיבטיח את זכויות החייב בצורה המיטבית? שישמור על האינטרסים הכלכליים של החייב ויגן עליו מאימת הנושים והמדינה? כל הפרטים כאן.חדלות פרעון

הליך חדלות פירעון בישראל

אנחנו חיים במדינת רווחה. זה אומר שיש חוקים ויש כללים לכל דבר. אין מצב שאדם מגיע למצב של פשיטת רגל כאשר אין לו כלום והמדינה תאפשר לו לחיות ברחוב כאשר הנושים יקלפו את עורו, יגרשו אותו מביתו וייקחו לו את כל מה שיש לו. כי יש כאן חוק ויש כאן צדק. אז אולי זה לא נראה ממש קשור לצדק כאשר אדם הגיע למצב כזה אשר בו הוא חייב הרבה כסף לאנשים והוא משלם להם. אך עם זאת ברור שאם רוצים לקבל את הכסף ואם רוצים שהחייב יחזיר את החובות שלו, יש לתת לו את התנאים המתאימים לשם כך.
את זה אפשר לקבל רק אם עושים הסדר כלשהו מול החייב, הסדר שיתאים לו וליכולות הכספיות שלו. אז זה נכון שיש פה גם פן של וויתור ואיכשהו יהיו כאלה שמצאו את עצמם מוותרים על חלקים מהחובות שלהם. אך באופן כזה, הסיכויים שהם כן יקבלו חלק מהכסף שמגיע להם יהיו גבוהים הרבה יותר.

תפקיד העורך דין בחדלות פירעון

אז אנחנו לא מאחלים לאף אחד להגיע למצב נואש שכזה כאשר הכסף אותו לוויתם אינו בר השבה מבחינתכם והנושים מכל הכיוונים לוחצים כולם לקבל את כספם. אך יחד עם זאת לא נוכל להתעלם מהאפשרויות שיעמדו לרשותכם אם חלילה תיקלעו למצב כזה. ההסדר הזה שקיים להסדר חובות, לפשיטת רגל, לקבלת הפטר ולכל המונחים הקשורים לכך, עשוי למעשה להעלות אתכם חזרה על דרך המלך ולאפשר לכם לשוב למסלול שפוי.

אז זה בדיוק מה שאנחנו מציעים לכם. שירות מלא וליווי משפטי שייסע לכם לצאת מהמצוקה אליה הגעתם ולעלות חזרה לדרך שפויה יותר והגיונית יותר עד לאפשרות של החזר ההלוואות. כאן צריך לבחור עורך דין מתאים שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

איך בוחרים עורך דין חדלות פירעון?

אז איך תדעו אל מי לפנות ומי יהיה האיש אשר אכן ייתן לכם את המענה המלא? כאן אתם צריכים ללמוד ולהכיר מעט את השוק של עורכי הדין. יש עורכי דין רבים ובכל תחום יש מגוון גדול של אפשרויות. הבחירה שלנו בתור לקוחות היא לא תמיד כל כך קלה. אנחנו לא יכולים לדעת מי הוא אכן איש המקצוע שעליו נוכל לסמוך והוא זה שייתן לנו את המענה.

הנה 3 כללים שיסייעו לכם:

  1. לברר בקרב לקוחות קודמים וללמוד מי אכן מצליח להפיק את הסחורה הרצויה בצורה הכי קלה, הכי מהירה וגם הכי נוחה עבור החייב. כאשר יש לכם מידע של לקוחות קודמים על עורך דין שאכן ליווה אותם והוביל אותם במסלול בטוח וסלול עד שהם אכן הצליחו לעלות על דרך המלך, הרי שתוכלו לסמוך עליו גם בענייניכם.
  2. חיפוש בגוגל – חפשו בגוגל עורכי דין בתחום ולאחר מכן חפשו את שם העורך דין. אם יש לו אזכורים חיוביים בגוגל מלקוחות קודמים, זו אינדקציה טובה שמדובר בעורך דין מקצועי.
  3. חיפוש בפייסבוק – גם בפייסבוק בצעו חיפוש דומה, כדי לקבל מידע על ניסיונו של עורך הדין עם לקוחות אחרים.

המאמר נכתב באדיבות משרד עו״ד YLAW

לקביעת שיחת ייעוץ

רוצה לשתף חבר\ה?

סמס לחבר\ה
שלח במייל
הדפס מאמר
מאמרים אחרונים
רוצה להישאר מעודכן?
הירשמו לניוזלטר שלנו

אין פה ספאם, אלא רק מידע רלוונטי בנושא תכני האתר.

קטגוריות