מהם תחומי המומחיות של עורך דין מיסים?

בספר הפופולארי 'אבא עשיר אבא עני', מתאר כותב הספר את ההבדלים בין מי שיש להם ומי שאין להם. הטענה שלו, בין היתר, היא שהעשירים לא משלמים מיסים, לא בגלל יתרון מיוחד שיש להם על פני החוק או קשרים לא כשרים עם הממשל. הטענה שלו היא שהדבר החכם לעשות תמיד הוא למצוא את האלטרנטיבות בחוק שמאפשרות מתן מס בשיעור נמוך. כלומר, הכוונה של הסופר כמו גם שלנו הוא שמיסים הם לא מה שאין לו פיתרון. לא מדובר על מה שאין לו אלטרנטיבות או מה שאי אפשר 'לשחק איתו' כשיודעים את החוק.

עורך דין מסים

אל תתבלבלו, אין הכוונה לעבירה על החוק. בסופו של יום המדינה היא מי שמכתיבה את גובה המס אותו כל אזרח צריך לשלם בהתאם להכנסה שלו וכבר ראינו לא פעם ולא פעמיים שהיא יודעת לאכוף את אלו החייבים לה כסף ואלו שלא מצייטים לחוק באופן מלא. הכוונה היא בכל זאת שעל ידי הכוונה של מי שמבינים בנושא, לא רק שתוכלו להיות רגועים באמת ובטוחים כי אתם לא עוברים על החוק בשום צורה. אלא, תהיו בטוחים כי אתם לא משלמים את מה שאולי אתם לא באמת צריכים לשלם.

מה התחומים בהם עורך דין מיסים יכול לסייע

  • במידה ויש לכם עסק: אם יש תחום בו רבים מדי לא מכירים את החוק לעומק הוא בכל הנודע להקמה של עסק עצמאי. יותר מדי עסקים קטנים משלמים מה שהם לא צריכים לשלם או מבצעים עבירות מס בשוגג על ימין ועל שמאל. עורך דין שילווה את העסק שלכם יעזור לכם להימנע מהמהמורות הללו. 
  • עיסקאות נדלן: מעוניינים למכור את הבית של סבתא שקיבלתם בירושה? רוכשים דירה שלישית להשקעה? פשוט כי הייתה הזדמנות? אנחנו כאן, כדי להבטיח שתהיו מוגנים מפני החוק ושתשלמו את המחיר הנמוך ביותר שאפשר בהתאם לפעולה אותה ביצעתם. 
  • סחר בשוק ההון: מס רווחי הון הוא רק קצה הקרחון ואין כל ספק כי כל מי שמשקיע בשוק ההון עלול למצוא את עצמו ולו בשוגג, עומד תחת עינו הפקוחה של החוק שמשתנה בשנים האחרונות בתחום הזה בוודאי. למה שלא תהיו רגועים ותקבלו סיוע של בעל מקצוע שיעזור לכם לעבור את המשוכות הללו בצורה הטובה ביותר?

     

  • מטבעות וירטואלים: מה שהיה עד לא מזמן רעיון 'מוזר' של כמה 'משוגעים לדבר' הפך בשנים האחרונות לנחלתם של רבים ומקור לגאווה. על פניו אין כל ספק כי העולם הולך לכיוון של מטבעות וירטואליים אבל מטבע הדברים, כמו במקרה של חידושים טכנולוגיים רבים, לחוק לוקח זמן להתחבר לקצב הטבעי בו מתפתח העולם. בדיוק בגלל זה חשוב שיהיה שם מי שמכיר את החוק על כל צדדיו ויכול לעזור לכם להתנהל בצורה הטובה ביותר בסופו של דבר.

להיות רגועים זה חשוב מאוד

יש איזה פרדוקס סביב תחום המיסוי במדינת ישראל ולא רק. הרי על פניו מדובר על מה שכל אזרח נוגע בו ברגע כזה או אחר בחייו. על פניו מדובר על מה שהוא אמור להיות ידע פשוט שמונגש לציבור בצורה טובה. אבל האמת היא כי מדובר על מה שרבים מתקשים למצוא בו את הידיים והרגליים.

העניין הוא שיש איזה פער בין המתמטיקה הפשוטה שנדרשת בסופו של יום, כדי להבין מהו שיעור המס המדויק ובין החוק שיכול להיות לא פעם מפותל ומורכב. מה גם שהרבה פעמים, היכרות פשוטה עם החוק יכולה לפטור אתכם מלא מעט כסף שאתם לא בהכרח חייבים לשלם אותו. הרי אם יש משהו שישראלים לא אוהבים להיות זה 'פראיירים'.
למה שאתם תהיו בעמדה הזו מאיזו שהיא סיבה? בדיוק בגלל זה אנחנו כאן. המטרה היא לעזור לכם להבין בדיוק איפה אתם עומדים ביחס לחוק, בשפה פשוטה ולא מתחכמת, מה שיעזור לכם, בשורה התחתונה, להחליט טוב יותר ונכון יותר עבורכם במיוחד.

הסוף לכאב הראש

אנחנו יודעים שאין לכם באמת את הכוח להתעסק עם זה, לכן אנחנו כאן. המטרה היא להקל עליכם, לעזור לכם להבין מה אתם צריכים לעשות ובעיקר, להוריד מכם את העול הזה. כמו שכולנו יודעים היטב, זה שאתם לא רוצים לעשות משהו לא אומר שאתם יכולים באמת להתעלם ממנו כליל. אנחנו מציעים לכם להיגמל מכאב הראש ולקבל סיוע מלא ממי שיכולים להיות כאן עבורכם כדי לעזור. אתם יכולים, בייחוד היום, עם העומס הגדול שאתם נמצאים בתוכו, לקבל סיוע מגורם חיצוני שרוצה בטובתכם.

המאמר נכתב באדיבות משרד עורכי דין קרן שקד. אנחנו כאן לכל שאלה, מוזמנים ליצור איתנו קשר – https://www.kerenshaked.co.il

לקביעת שיחת ייעוץ

רוצה לשתף חבר\ה?

סמס לחבר\ה
שלח במייל
הדפס מאמר
מאמרים אחרונים
רוצה להישאר מעודכן?
הירשמו לניוזלטר שלנו

אין פה ספאם, אלא רק מידע רלוונטי בנושא תכני האתר.

קטגוריות