עורך דין פשיטת רגל

יצירת קשר עם עורך דין מומלץ בחדלות פירעון באזור מגוריך

מה זה עורך דין פשיטת רגל?

עורך דין פשיטת רגל בישראל הוא עורך דין המסייע לאנשים שנקלעו לחובות גדולים, בתהליך הגשת בקשה לפשיטת רגל. כמו כן, עו"ד מייצג את החייב שהעסיק אותו, בדיונים המשפטיים בבית המשפט, בישיבות מול הנושים בעריכת דוחות כלכליים ועוד.

אחריותו של עורך הדין אינה מסתכמת בכך, ועליו לפעול בצורה המיטבית עבור החייב, בצורה שתגן כמה שיותר על נכסיו וכבודו האישי תוך השגת התנאים האופטימליים ביותר לסיום חובותיו.

 

מה תפקידו של עורך דין פשיטת הרגל?

לעורך הדין בפשיטת הרגל תפקידים רבים – 

  • הכנה ועריכת הבקשה לפשיטת רגל.
  • השגת תנאי פירעון החוב הטובים ביותר עבור החייב
  • שקיפות ותקשורת מלאה מול הלקוח. מאחר והליך פשיטת הרגל יכול להימשך שנים רבות, על עורך הדין לשמור על קשר עם החייב ועדכן אותו מעת לעת בהתפתחויות ובדרישות ההליך.
  • ייצוג החייב בדיונים השונים.
  • כתיבת בקשות שונות לאורך ההליך ועריכת דוחות
  • ליווי וייצוג החייב מול הנושים.

 

עורך דין מומחה בפשיטת רגל 

בישראל אלפים של עורכי דין מצוינים שיודעים לעשות את העבודה ולדאוג לאינטרסים של הלקוח. איך מאתרים עורך דין מומחה בפשיטת רגל שאפשר לסמוך עליו? כיצד נידע שעורך הדין שמייצג אותנו באמת משיג לנו את ההסדר או העסקה הטובה ביותר? אם נקלעתם למצוקה כלכלית קשה, כאן תוכלו למצוא את כל המידע. 

הפורטל אסף קומץ איכותי על עורכי דין מומחים בפשיטת רגל מכל עיר, שהם בעלי ניסיון רב וסדרה של הצלחות וביקורות חיוביות. 

 

עורך דין פשיטת רגל בדרום

בנגב הדרומי מאות עורכי דין המטפלים בתחום חדלות הפירעון. מאחר ובית משפט שלום, ולשכת ההוצל"פ נמצאים בב"ש, רובם המוחלט של עורכי הדין נמצא בעיר, אך ישנם גם בישובים שמסביב. 

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בבאר שבע.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בירושלים.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל באשדוד.

 

עורך דין פשיטת רגל בצפון

למעבר ל – עורך דין פשיטת רגל בחיפה.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בקריות.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בחדרה.

 

עורך דין פשיטת רגל במרכז

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בתל אביב.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל ברמת גן.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בראשון לציון.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בחולון.

למעבר ל- עורך דין פשיטת רגל בכפר סבא.

 

עורך דין פשיטת רגל מחיר

אחת הדילמות העומדות בפני חייבים רבים היא העסקת עורך דין לייצוגם בהליך והמחיר הכספי לכך. מחירי עורכי הדין לפשיטת רגל משתנים בין משרד למשרד ואין מחיר קבוע אחד.

כמו כן, המחיר מאוד תלוי בנסיבות האישיות של החייב, המורכבות המשפטית של התיק, כמות ואופי הנכסים של החייב, גודל החובות שצבר והסיבות לצבירת החובות.

עם זאת, לפי לשכת עורכי הדין התעריף המינימלי המומלץ לייצוג עורך דין בהליך פש"ר הוא 5,380 ש"ח ועוד 2.5% מסכום תביעות החוב כנגד החייב (לכללי הלשכה בנוגע לשכ"ט עו"ד לחצו כאן) .

לכן הסכומים צריכים לנוע באזור ה- 8,000+ ש"ח לפחות, אך בקלות יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים לטיפול בתיק אחד.

 

מה זה פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא מצב בו אדם (או תאגיד) אינם יכולים לעמוד יותר בהתחייבויותיהם הכספיות. הליך פשיטת רגל נועד לעשות סדר בחייו הכלכליים (והחברתיים) של החייב. חייבים ותאגידים שצברו חובות גדולים מהמשכורת והנכסים שלהם ושאינם מאפשרים להם להמשיך לנהל אורך חיים תקין, נאלצים לפנות להליך זה. זאת כדי להביא לסילוק ומחיקת חובותיהם לצורך המשך התנהלות תקינה בחברה.

 

אז מה זה הליך חדלות פירעון?

הליך חדלות פירעון הוא השם החדש של פשיטת רגל, לפי החוק החדש שנכנס לתוקף בספטמבר 2019. הרפורמה בחוק, הביאה למחיקת חוק פשיטת רגל, ייעול המערכת המשפטית וההתנהלות מול חייבים ותאגידים בפירוק וקיצור הסחבת והביורוקרטיה המשפטית. כתבנו על זה בהרחבה כאן. לדוגמא, הליך מחיקת חובות של חייב עם חובות של עד 150,000 ש"ח יבוצע בלשכת ההוצאה לפועל ולא בבית המשפט כפי שהיה עד אז וההליך עצמו הוגבל ל4 שנים וחצי. ישנם מקרים מיוחדים שבהם חייבים יכולים לקבל הפטר על חובות, כבר לאחר שנה וחצי בלבד.

שאלות נפוצות על ייצוג עו"ד פשיטת רגל

לא. אי אפשר להבטיח מחיקת חובות, ללא בחינת התיק, הנסיבות שהובילו לחוב ותום ליבו של החייב. עו"ד יוכל לסייע ולהגדיל את הסיכוי שתסיימו את הליך חדלות הפירעון בהצלחה ובמהירות רבה יותר מאשר אם תתנהלו לבד. בנוסף, לייצג אתכם בנאמנות אל מול הגורמים רבי הכוח (בנקים, גופי אשראי וכו') אשר מעוניינים רק להוציא ממכם כמה שיותר כסף חזרה.

מציאת עורך דין מתאים שנוכל לסמוך עליו שייצג אותנו בצורה הטובה ביותר, אינה עניין פשוט. מאחר ומדובר בהליך משמעותי, ארוך (עד 4 שנים) ובעל השפעה מאוד גדולה על חיי החייב ומשפחתו, מומלץ לא להקל ראש בבחירה.

הנה כמה שלבים שכדאי לעבור לפני הבחירה:

  1. חפשו המלצות מאנשים שאתם מכירים. 
  2. אספו מס' שמות של עורכי דין באזור מגוריכם, בצעו עליכם חיפוש בגוגל ובפייסבוק וקראו ביקורות ומידע חיובי ושלילי עליהם.
  3. התקשרו לעורכי הדין עם מידע חיובי עליהם, קבעו פגישה ונסו להבין האם מדובר באדם שאתם יכולים לסמוך עליו (ממש לשים את חייכם בידיו).
  4. בקשו הצעת מחיר (הסכם שכ"ט) מפורט ככל הניתן שיכלול את המחיר שיש לשלם בעבור כל התקופה – מתחילת ההליך ועד סופו.

המחיר אינו קבוע ותלוי במספר גורמים כגון: וותק המשרד, כמות הניסיון וההצלחות בתחום זה, מורכבות התיק וגודל החובות. השכר המינימלי לפי כללי לשכת עורכי הדין הוא 5,477 ש"ח ועוד 2.5% מסכום תביעות החוב ומשם הסכום עולה בהתאם.

עורך דין פשיטת רגל בישראל