עורך דין פשיטת רגל בחולון

חדלות פירעון היא מצב של חוסר יכולת לשלם את התחייבויות במועד עליו סוכם.

חדלות פירעון היא לא תמיד בהכרח דבר רע. זה יכול לשמש כדרך להיחלץ מהחובות, וזה יכול לשמש כדרך להתחיל מחדש בעקבות מצוקה כלכלית או טעות לגיטימית

חוק חדלות פירעון שנחקק לפני שנתיים, קובע את אופן הטיפול בחברות ואנשים שהם חדלי פירעון במסגרת החוק. דיני חדלות פירעון עוסקים בזכויות ובחובות הן של החייבים והן של הנושים כאשר מישהו נקלע לחדלות פירעון (כלומר, כאשר התחייבויותיו עולים על נכסיו). 

במהלך הליך של פשיטת רגל, יערכו הסדרים (לעיתים שלא בהסכמת הנושים) אל מול האנשים שלהם אותו אדם חייב כסף.

 

איך לבחור עורך דין פשיטת רגל בחולון?

בחולון ובסביבתה מס' גדול של עורכי דין המתעסקים בהליכי הוצאה מחובות. חלקם מעדיפים לשבת בתל אביב כדי לתת מענה לקשת רחבה יותר של אוכלוסיה.

על מנת לבחור איש מקצוע מתאים לטיפול בתיקכם, תוכלו להיעזר בעקרונות המנחים הבאים:

  • ודאו כי עורך הדין שאתם מעוניינים לשכור את שירותיו רשום בלשכת עורכי הדין כחבר פעיל (ניתן לבדוק כאן), וכי הוא אכן מתמחה בתחום החדלות פירעון (ניתן לבדוק לפי השירותים המוצגים באתר או דף הפייסבוק של עו"ד).
  • חולון עיר קטנה, היעזרו בהמלצות של קרובים שהסתייעו בשירותים משפטיים של עורך דין בתחום החדלות פירעון, או חפשו המלצות באינטרנט.
  • רצוי לפנות למספר עורכי דין בתחום, לשוחח איתם, לבקר במשרדם ולהשוות ביניהם.
  • לפני התקשרות עם עורך דין מסוים, מומלץ להגיע לפגישה אישית עמו ולראות אם קיים חיבור אישי עם אותו אדם. נוכח אופיו של הליך פשיטת הרגל, חייבת להיות תקשורת פתוחה ביניכם לבין עורך הדין המייצג אתכם ועליכם להרגיש אתם סומכים עליו.
  • חיפוש בגוגל ובפייסבוק את שם העורך דין, יעלה בפניכם מגוון תוצאות שיסייעו לכם ללמוד על ניסיונו, ביקורות של לקוחות קודמים, תלונות, פסקי דין שקיבל בעבר וכו'.

עורכי דין לפשיטת רגל מומלצים בחולון

ליאור אבן עזרא
סוקולוב 85, חולון
מומלץ
עורך דין גלעד ישעיהו
חיים וייצמן 26, חולון
מומלץ
עורך דין אבי סלמן
המסגר 26, תל אביב
מומלץ

שאלות נפוצות על עו"ד חדלות פירעון בחולון

כאשר גובה החובות קטן מסך של 150,000 ש"ח יש להגיש את הבקשה בלשכת הוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריכם (ההליך עצמו יתנהל בהוצל"פ כפר סבא שם קיים מסלול חדל"פ). אם גובה החובות מעל 150 אלף ש"ח, יש להגיש ללשכת הממונה על חדל"פ בתל אביב (בעבר כונס הנכסים הרשמי). 

תוכלו להגיש גם בקשה אונליין – כאן.

גובה האגרה עומד ע"ס 1,403₪ (נכון לינואר 2022). לצפייה בסכום העדכני ניתן ללחוץ כאן.
במידה ואין לכם את הסכום הזה, ניתן להגיש בקשה לפטור מאגרה. המידע על אופן ההגשה והמסמכים הדרושים נמצא כאן.

אמנם ניתן לפתוח בהליך פשיטת רגל ללא סיוע מקצועי של עורך דין, אך לא מומלץ לעשות כן. זאת, משום שהליך זה הוא מורכב ומתמשך, אשר יש לו השלכות משמעותית על חייו של החייב ושל משפחתו. ניהול ההליך בצורה עצמאית הוא צעד בעייתי, שכן במקרים שבהם החייב אינו מחזיק בידע ובניסיון משפטי, הוא יכול לעשות טעויות ושגיאות בשלבים השונים ובכך לפגוע בסיכוי ההצלחה ולהחריף את מצבו.

0/5 (0 Reviews)
מעוניין להתייעץ עם עו"ד בחולון? השאר\י פרטיך כאן