עורך דין פשיטת רגל בירושלים

פשיטת רגל היא הליך משפטי במסגרתו ניתן להכריז על אדם או על חברה כחדלי פירעון.

מה זה אומר? למעשה גובה החובות שלו\ה, גדול יותר מגובה נכסיו\ה וכושר השתכרותו\ה ועל כן פועלים בהליך מסודר, לשחרר אותו\ה מהחובה לשלם את כל החובות שנצברו. (נציין שהחל מספטמבר 2019, עם כניסת הרפורמה בתחום, פשיטת רגל נקראת חדלות פירעון).

אם אתם מתקשים להחזיר את חובותיכם, עדיף לפנות לייעוץ מקצועי שיסייע לכם להכין תכנית פירעון או להגיע להסדרים עם גופי הבנקים\אשראי או במקרה הצורך ימליץ על פנייה להליכי פשיטת רגל.

עורך דין פשיטת רגל בירושלים

בבירה הישראלית, מגוון אנשי מקצוע מסורים. עורך דין פשיטת רגל בירושלים יכול לסייע למי שמתמודד עם חובות ופשיטת רגל. עו"ד ראוי, יספק את הסיוע המשפטי הדרוש לאנשים אלה כדי שיוכלו להגיש בקשה לפשיטת רגל, לנהל את הכספים שלהם ולעמוד על הרגליים כלכלית.

איך לבחור עורך דין פשיטת רגל בירושלים?

כשזה מגיע לעורכי דין בתחום פשיטת הרגל, יש הרבה דברים שכדאי להיות מודעים אליהם. כגון עלות שכר הטרחה, רמת הניסיון ומיקומו של עורך דין.

  1. שכ"ט – הדבר הראשון שיש לעשות הוא לברר כמה גובה עורך דין עבור שירותיו. ישנם עורכי דין שגובים לפי שעה, אחרים שגובים לפי גודל החובות ויש כאלו שגובים על כמות דיונים. אם יש לך ספק לגבי כמה עורך הדין גובה עבור השירותים שלו, הקפד לשאול אותו במדויק לפני חתימת ההסכם.
  2. רמת ניסיון – הדבר הבא שיש לעשות הוא לברר מהי רמת הניסיון שיש להם בתחום זה. כדאי לקחת אחד עם ניסיון רב בתחום שכבר מכיר את הפרקטיקה ואת הגורמים המשפטיים השונים.
  3. תקשורת בינאישית – הקפידו לשוחח קצת עם עורך הדין שבחרתם, לפני החתימה, כדי להבין ולראות האם אתם מרגישים שהוא ידאג בצורה נאמנה לכם. האם באמת ילווה אתכם לאורך התהליך, וידאג לתקשורת שקופה. חשוב להבין, הליך חדל"פ הוא ארוך, הוא יכול לקחת 4 שנים ובמקרים מסוימים גם יותר. לכן, כדאי למצוא עו"ד שאתם מרגישים נוח איתו, ושאפשר לסמוך עליו.
  4. המלצות – בחירת עו"ד מהמלצות של חברים שאתם מכירים זה הבחירה הטובה ביותר. האפשרות הבאה, זה לחפש המלצות וביקורות באינטרנט, הן בגוגל והן בפייסבוק – פשוט הזינו את שמו של העורך דין ועקבו אחר התוצאות.

עורכי דין לפשיטת רגל מומלצים בירושלים

עורך דין אברהם הרפז
בן יהודה 2, ירושלים
משרד עו"ד שחר
רחוב בזל 5, ירושלים
עורך דין נתנאל טייבי
יפו 97 - בניין כלל, ירושלים

שאלות נפוצות על עו"ד חדלות פירעון בירושלים

אם גובה החובות נמוך מסך של 150,000 ש"ח יש להגיש את הבקשה בלשכת הוצאה לפועל ירושלים. אם גובה החובות מעל 150 אלף ש"ח, יש להגיש ללשכת הממונה על חדל"פ בירושלים (בעבר כונס הנכסים הרשמי). 

ניתן גם להגיש את זה באונליין.

מחיר שכר טרחת עורך דין פש"ר, משתנה מאוד בין משרד למשרד ותלוי במורכבות התיק וגובה החובות של החייב. לפי כללי הלשכה, השכר המינימלי המומלץ שעו"ד צריך לגבות הוא 5,477₪ + 2.5% מגובה החוב (אך זה לא מחייב ומדובר בהמלצה). בדרך כלל, סכום השכ"ט בפשיטת רגל נע בין 8,000 ל- 20,000 ש"ח.

אנשים רבים מתרשמים שעורך דין המתמחה בחדלות פירעון מבטיח מחיקת חובות. חשוב להבהיר שאין זה המקרה. עורך דין יכול לעזור לכם לנהל את חובותיכם, לערוך תכנית פירעון ולייצג אתכם בנאמנות בהליכים המשפטיים הרבים המלווים את ההליך הזה אל מול הנושים הרבים.

מעוניין להתייעץ עם עו"ד בירושלים? השאר\י פרטיך כאן