עורך דין פשיטת רגל ברמת גן

הליך פשיטת רגל (או בשמו החדש – חדלות פירעון) הוא הליך משפטי לפתרון בעיית חובות.

בגדול, חייב יכול להתחיל תהליך זה על ידי הגשת בקשה מתאימה לממונה על חדל"פ (הן אונליין והן בשליחת בדואר). לאחר מכן יקבע בית המשפט או רשם ההוצל"פ אסיפת נושים (בפיקוח של ביהמ"ש) . בפגישה יצטרך החייב לפרט את נכסיו והתחייבויותיו והסיבות להיווצרות החובות. הנושים יכולים להצביע אם הם רוצים לקבל את התוכנית שהציע החייב (או עורך דין מטעמו) או שלא. אם הם יקבלו את זה, אזי הם יצטרכו לתת את אישורם בכתב גם במועד מאוחר יותר.

להסבר מפורט על תהליך פשיטת רגל והגשת הבקשה, ניתן לקרוא כאן.

מה תפקידו של עורך דין פשיטת רגל ברמת גן?

הליך של חדלות פירעון הינו הליך משפטי שבו "מקוצצים" חובות של נושים שבדרך כלל אמידים. רצוי לשכור עורך דין שייגן על האינטרסים של החייב בתהליך זה, שכן לרוב, יתר הגורמים מיוצגים ע"י עורכי דין (הבנקים, חברות אשראי, הנאמן ויתר הנושים).

תפקידו של עורך דין בפשיטת רגל ברמת גן, הוא לתת ייעוץ וייצוג משפטי הולם לחייב במהלך הליך פשיטת הרגל. עורך הדין עשוי לסייע גם בניהול משא ומתן עם נושים, הכנת מסמכים ותקשורת עם עורכי דין, נאמנים או נושים פרטיים אחרים. כמו כן, עורך הדין רשאי לנהל משא ומתן ולנסח את תכנית הפירעון המתאימה לטובת החייב.

איך לבחור עורך דין פשיטת רגל ברמת גן?

כאשר אתם עומדים בפני פשיטת רגל, חשוב לבחור בעורך דין שלא רק יעזור לכם בתהליך אלא גם יעזור לכם לעמוד על הרגליים מחדש.

אם אתם מחפשים עורך דין טוב לפשיטת רגל בעיר רמת גן, יש כמה גורמים שכדאי לכם לקחת בחשבון. קודם כל, חשוב לברר איזה ניסיון יש לעורך הדין. כמו כן, חשוב לשאול את עורכי הדין לגבי שכר הטרחה שלהם וכיצד הם עובדים עם תוכניות פריסת תשלום.

דבר אחרון כדאי לבדוק ולוודא שעו"ד מתמחה בעיקר בנושא פש"ר ולא מקיף את כלל תחומי המשפט. כך, תבטיחו עורך דין מקצועי הבקיא בפרקטיקה הנהוגה בהליכי פשיטת רגל.

עורכי דין לפשיטת רגל מומלצים ברמת גן

עורך דין דניאל ינובסקי
ז'בוטינסקי 35, רמת גן
מומלץ
עורך דין נועם אברהם
אורי ניסן 8, רמת גן
מומלץ
עורך דין דן מור
תובל 40, רמת גן
מומלץ

שאלות נפוצות על עו"ד חדלות פירעון ברמת גן?

כאשר גובה החובות קטן מסך של 150,000 ש"ח יש להגיש את הבקשה בלשכת הוצאה לפועל בתל אביב (שהיא הלשכה הקרובה ביותר למעשה לר"ג). אם גובה החובות מעל 150 אלף ש"ח, יש להגיש ללשכת הממונה על חדל"פ בתל אביב (בעבר כונס הנכסים הרשמי). 

תוכלו להגיש גם בצורה מקוונת – כאן.

שעת ייעוץ עם עורך דין פשיטת רגל ברמת גן תעלה בין 250-300 ש"ח לפחות (ישנם כאלה שאינם גובים תשלום בגין שיחה זו). שימוש בשירותיו לצורך ייצוג בהליך יעמוד על ממוצע של כ-15% מסכום החובות. עם זאת, חשוב לציין שיש מקרים מיוחדים שהמחיר יעלה כאשר מדובר על תיק מורכב, נסיבות מיוחדות, נכסים לא מוחשיים או נכסים מחוץ לישראל. 

בנוסף, מומלץ לעיין בכללי לשכת עורכי הדין בדבר התעריף שכ"ט המומלץ – כאן.

אין חובה בחוק לשכור שירותי עו"ד לצורך הליכי פשיטת רגל. אבל חשוב לציין שהסתייעות בעורך דין מומחה המכיר את הפרקטיקה הנהוגה בתחום חדלות הפירעון ובעל ניסיון, יוכל לשפר משמעותית את הסיכויים שתצלחו את התהליך במינימום נזק לחייכם האישיים והכלכליים.

עורך הדין טוב ישמור על האינטרסים של החייב ויידע לייצג אותו נאמנה בפני הנושים שלרוב מיוצגים על ידי מחלקות של עורכי דין.

מעוניין להתייעץ עם עו"ד ברמת גן? השאר\י פרטיך כאן