איך לנהל נכון את תשלומי המס בהליך פשיטת רגל

רבים לא מודעים לעובדה שכאשר הליך פשיטת רגל מתבצע תוך ליווי מקצועי וייעוץ נכון, ניתן להשיג תוצאות מיטביות עבור הכספים שלכם.

הניווט בעולם מורכב זה עשוי להרתיע, בעיקר כיוון שלמרבית האנשים חסרים הידע והכלים הנכונים להתמודדות מיטבית עם המצב. יתר על כן, החשש והבהלה עלולים גם הם להציף ולהסיט את תשומת ליבכם מהבנת התהליך לעומק, כנדרש.

למרבה המזל, עורך דין מיסוי מהווה הכתובת הנכונה להתמודדות יעילה עם הליך זה; באמצעות ניהול נכון של תשלומי המס ובניית אסטרטגיית פעולה מתאימה ניתן להשיג הצלחות.

במאמר זה, נסקור את המידע החשוב אודות הליכי פשיטת רגל תוך ניהול נכון של תשלומי המס, כדי להבטיח שתישארו על המסלול כלכלית גם עכשיו וגם בעתיד.

איך לנהל נכון את תשלומי המס בפשיטת רגל

 

שלבי תהליך פשיטת רגל

תהליך פשיטת הרגל הוא אמצעי חשוב, המאפשר לאנשים שנקלעו לחובות גבוהים להיכנס למסלול שיקומי, לשלם את חובם – גם אם באופן חלקי ולפתוח דף חדש. התהליך כרוך במספר שלבים, כאשר הראשון מתייחס לבחינת מועמדותו של החייב ועמידתו בקריטריונים הבסיסיים. לאחר שאושרה זכאות עקרונית, יש להגיש בקשה לצו כינוס דרך כונס הנכסים, ולאחר מכן נערכת בחינה של הבקשה, והעברתה לידי בית המשפט באמצעות כונס הנכסים. אז, קובע בית המשפט מהו גובה התשלום החודשי שעל פושט הרגל לשלם במסגרת צו כינוס, כאשר החל ממועד זה הסדר התשלומים נכנס לתוקף, ונדרש ביצוע תשלום שוטף לקופת כונס הנכסים.

במהלך תקופת ההמתנה לדיון המשפטי, נערכת חקירה מעמיקה בדבר מצבו הכלכלי של החייב, לאחריה, מועברות המלצות לבית המשפט. להמלצות המתקבלות בשלב זה יש לרוב, השלכות עצומות על החייבים, דבר המצריך מהם להיעזר בעורך דין מיסוי מומחה בתחום שיסייע להם לנקוט בזהירות האפשרית תוך הבנה של כל האפשרויות העומדות בפניהם. מספר שנים לאחר מכן ותוך עמידה בתנאים מסוימים, ניתנת האפשרות להגיש בקשה להפטר, באמצעותה מתבטלים החובות הנותרים.

 

חובות לרשויות המס בהליך פשיטת רגל

למרבה המזל, לאחר מספר שנים בתהליך, חייבים שעומדים בקריטריונים שנקבעו בחוק עשויים כאמור, להיות זכאים לביטול החובות שלהם. אפשרות זו נועדה לאפשר למי שנקלע למצוקה כלכלית לשלם את מה שביכולתו לאורך תקופה של מספר שנים, עד להגשת בקשה לביטול מוחלט של החובות הנותרים שמאושרת במקרים מסוימים.

יש מי שעשוי לחשוב שביכולתו ליצור חובות בחוסר תום לב ולחמוק מתשלומים באמצעות הגשת בקשה לפשיטת רגל, אבל לא כך הדבר. על מנת למנוע ניצול לרעה של הליך זה, הוחלט שחובות מסוימים, כדוגמת חובות למס הכנסה וחובות דמי מזונות ישולמו עד תום, ללא אפשרות לערער על גובה החוב או לבטל אותו. כאשר חייב מתמודד עם קשיים רפואיים או נפשיים שמונעים ממנו לשוב לתפקוד תקין ולהתפרנס בכבוד, בית המשפט עשוי לקבוע הפטר מחובות מסוג זה באופן חריג.

 

במה יכול לסייע עורך דין?

עורך דין מיסוי מהווה נכס רב עוצמה במקרים של פשיטת רגל, במיוחד כאשר נצברו חובות גבוהים. הוא יכול להבטיח שזכויות החייב יכובדו ולא יפלו בין הכיסאות במסגרת ההליך. עורך דין מיסוי גם מסייע לוודא שדברים כמו החזרי מס, כספי ירושה, כספי תביעה וביטוחים לא יתפזרו בצורה לא הוגנת על ידי הנושים. מקצוען משפטי בעל ידע הוא המפתח להבטחת יחס מדויק והוגן מול רשויות המס כדי לתמוך בהצלחתו של עסק ולהבטחת סילוק חובות בהתאם לכל התקנות או החוקים החלים.

עורך דין בועז ראובן

עורך דין בועז ראובן

המאמר נכתב באדיבות בועז ראובן - משרד עורכי דין.

לקביעת שיחת ייעוץ

רוצה לשתף חבר\ה?

סמס לחבר\ה
שלח במייל
הדפס מאמר
מאמרים אחרונים
רוצה להישאר מעודכן?
הירשמו לניוזלטר שלנו

אין פה ספאם, אלא רק מידע רלוונטי בנושא תכני האתר.

קטגוריות