עורך דין הוצאה לפועל

יצירת קשר עם עורך דין הוצל"פ מומלץ באזור מגוריך

מה זה הוצאה לפועל?

מערכת ההוצאה לפועל היא הזרוע הביצועית של רשות האכיפה והגבייה. היא נועדה להוציא אל הפועל פסקי דין, שטרות ותביעות על סכום קצוב כנגד חייבים. החל משנת 2009 השתנה רבות תחום ההוצל"פ, ותמורות רבות חלו בו לטובת החייבים והזוכים. למשל האפשרות להטיל צו מאסר על חייבים שנכנסו לחובות, בוטלה. כעת רק בתיקי מזונות שבהם החייב, מסרב לשלם, יוטל עליו מאסר בפועל.

 

מה תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל?

תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל במהלך ייצוג חייב, הוא להגן על האינטרסים של לקוחו ולדאוג לנצל את האפשרויות שהחוק מעניק, כדי לייעל את מצבו של החייב ככל האפשר.

עורך הדין ייצג, יערוך ויכין בקשות משפטיות מטעם החייב, אל רשם ההוצל"פ. בקשות כגון:

 • טענת פרעתי – כאשר החייב טוען כי כבר פרע את חובו לזוכה.
 • עיכוב הליכים – בקשה לעכב הליכי הוצל"פ כנגד החייב
 • ביטול הגבלות – בקשה לבטל הגבלה מסוימת (או את כולן), המוטלת על החייב כגון, הגבלה על רישיון נהיגה או החזקת כרטיס אשראי.
 • בקשה לחדלות פירעון – כאשר גובה החובות הוא מתחת ל150,000₪ ואין ביכולת החייב לפרוע את החוב במסגרת זמן סביר.

על עורך הדין מוטלת החובה להיות נאמן ללקוחו ולפעול לטובתו, להציג בפניו את אפשרויות הפעולה העומדות בפניו ולסייע לו להחליט על המשך הדרך המשפטית.

 

איך לבחור עורך דין הוצאה לפועל?

חשוב לבחור את עורך הדין המתאים שכן הוא ייצג אותך מול מערכת ההוצל"פ, על כל גורמיה. ייצוג מקצועי וראוי, יביא את החייב למצב טוב יותר תוך פגיעה מועטה יותר בנכסיו הכלכליים ובמצבו האישי והמנטלי.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת עורך דין הוצאה לפועך, כגון:

 • מקצועיות – עורך דין טוב יוכל להציג את המקרה שלך בצורה משכנעת מול רשם ההוצל"פ. הם גם יוכלו לטפל בכל שאלה או התנגדות מהצד שכנגד בקלות ובביטחון.
 • ניסיון – אין חכם כבעל הניסיון. במערכת זו, הניסיון מול גורמי רשות האכיפה, וההתנהלות מול זוכים הוא חשוב. עורך דין עם ניסיון רב בהוצל"פ, יודע איך לפנות בבקשות לטובת החייב, אילו סיבות למנות, מה כדאי לרשום בתוכן הבקשה על מנת שתאושר וכו'. לכן, כדאי לאתר עורך דין עם שנות ניסיון בתחום זה.
 • תקשורת – הליכי הוצל"פ הם לא הליכים קלים. חייב שחשבון הבנק שלו עוקל, או הוטלה הגבלה על כרטיס האשראי שלו או שמא הובא בצו הבאה על ידי שוטר, הינו בדר"כ במצב נפשי לא טוב. חשוב לבחור עורך דין שנוח לכם לתקשר איתו, שאתם מרגישים בנוח שהוא איתכם לאורך כל הדרך ושאין בעיה לפנות אליו בכל עת. חשוב גם שיעדכן אתכם מעת לעת מה קורה עם התיק שלכם.
 • ביקורות – חפשו ביקורות על עורך הדין, הן בפייסבוק והן בגוגל. בעידן הטכנולוגי והחברתי של היום, ישנם הרבה חוות דעת של לקוחות קודמים על נותני שירותים ובעלי מקצוע. עו"ד ללא ביקורות – זו נורה אדומה. 

 

עורך דין הוצאה לפועל מומלץ

אספנו עורכי דין לפי ערים, שקיבלו המלצות נרחבות, יש להם ידע מקצועי והניסיון המשפטי בעבודה מול הגורמים השונים ברשות האכיפה והגבייה והנושים.

השינויים בהוצאה לפועל בעקבות חוק חדלות פירעון

בשנת 2019, נכנס לתוקף חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי אשר שינה את סדרי הדין ברשות האכיפה והגבייה, במערכת ההוצאה לפועל ובבתי המשפט המחוזיים. כעת עורך דין מומחה בהוצאה לפועל, נדרש לספק גם ייצוג בחדלות פירעון בתוך המטריה של ההוצל"פ.

2 השינויים העיקריים הם אלו:

 1. ביטול מוסד חייבים מוגבלים באמצעים – בעבר, חייב שרצה לשלם אך לא היה יכול לעמוד בחובותיו, היה מוכרז כחייב מוגבל באמצעים בהתאם לסעיף 69ג' לחוק ההוצאה לפועל. סעיף זה בעצם מאפשר לו לפרוס את חובו לתקופה בלתי מוגבלת בזמן. כך נוצר מצב אבסורד בו חייב עם חובות עצומים משלם צו תשלומים חודשי בסכום נמוך. התוצאה כי פגיעה בכל הצדדים – החייב נאלץ להישאר בחובות במשך כל חייב, הנושים מקבלים כסף מועט בגין חובם וכמות התיקים המצטברת החלה להעמיס מאוד על המערכת כולה.
  החוק החדש, מבטל למעשה את סעיף 69ג' וקובע כי לא ניתן יותר לאפשר לחייבים להיות מוכרזים כמוגבלים באמצעים. כעת יהיה על החייב לגשת למסלול של חדלות פירעון.
 2. הליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל – מכניסת החוק לתוקף, חייבים עם חובות של עד 150,544₪, יוכלו להגיש בקשה לחדלות פירעון בהוצאה לפועל. למעשה מדובר בפשיטת רגל שבסופה החייב יקבל צו למחיקת חובות. החידוש הוא שבעבר הליך זה היה מתבצע בביהמ"ש המחוזי העמוס, וכיום הרָשַׁם מוסמך לנהל הליכים אלו ולהעניק צו הפטר בהוצאה לפועל.

לכן בחירת עורך דין מומחה בהוצאה לפועל, יכולה להטיב משמעותית את מצב הלקוח.

מה עושים אם אין לי כסף לעורך דין שייצג אותי בהליכי הוצאה לפועל?

אזרחים רבים הפתוחים נגדם תיקי הוצל"פ והליכי גביה, אין את האפשרות הכלכלית להעסיק עורך דין. חשוב לדעת שבמקרים מסוימים המדינה מאפשרת ייצוג עו"ד חינם לאזרחים הזקוקים לכך. לקריאה נרחבת על סיוע משפטי חינם לחצו כאן.

שאלות נפוצות על ייצוג עו"ד הוצאה לפועל

לא. אי אפשר להבטיח את זה. עם זאת, עו"ד תותח ומקצועי יוכל להגדיל את הסיכוי שבקשתכם תאושר שכן הוא יודע מה נדרש כדי לאשר בקשות מסוג זה. מה גם שלרוב, הזוכים מיוצגים על ידי משרדי עו"ד גדולים, עו"ד הוצאה לפועל ייצג אתכם בנאמנות אל מול הגורמים רבי הכוח (בנקים, גופי אשראי וכו') אשר מעוניינים להוציא מן החייב כמה שיותר כספים.

המחיר אינו קבוע ותלוי במספר גורמים כגון: וותק המשרד, כמות הניסיון וההצלחות בתחום זה, מורכבות התיק, כמות הבקשות והדיונים הצפויים וגודל החובות. לכן, כדי לדעת כל עולה ייצוג עו"ד הוצל"פ, יש לעשות סקר שוק קצר עם כמה עורכי דין לאחר הסבר על הלתיק האישי שלכם. ניתן לקרוא על כך בהרחבה בכללי הלשכה.

ישנם מס' אפשרויות:

 • מי שמעוניין לצפות בחוב הקיים נגדו במערכת ההוצאה לפועל, ניתן להתקשר למרכז המידע בטלפון: 35592*
 • אפשר גם לפתוח פנייה להוצאה לפועל ולבקש את המידע בלינק כאן.
 • דרך מערכת כלים שלובים של רשות האכיפה. זהו אזור אישי באתר האינטרנט של הרשות, בו החייב או הזוכה (שאינם מיוצגים על ידי עורך דין), יכולים להתחבר מרחוק כדי לצפות בכל נתוני התיק, גודל החוב, הצדדים, הבקשות השונות, החלטות וכו'. יש צורך להירשם כאן. יש ללחוץ על הכפתור מצד ימין – "רישום משתמש חדש" ולפעול בהתאם להנחיות
עורך דין הוצאה לפועל